Ari Tiny Houses Truva Modeli
Ari Tiny Houses Efes Modeli

ARI TINY HOUSE

Tiny house tipik olarak, 20 metrekare üzerine inşa edilen bir ev çeşididir. Tiny house yani küçük ev olarak isimlendirilmesinin sebebi de metrekaresinin küçük olmasıdır. Son yıllarda oldukça popüler olan tiny house modelleri oldukça şık ve güzel tasarımlara sahiptir. Tiny house tercih edilmesinin bir çok sebebi vardır. Bunun en önemli sebepleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Küçük bir evin bakımı kolaydır.
  • Düşük enerji tüketimine sahiptir.
  • Doğrudan satın almak daha uygun maliyetlidir.
  • Akıllı tasarım tüyolarını kullanan küçük bir ev, yaşam alanı, mutfak, yatak odası ve banyo gibi çok ihtiyaç duyulan tüm ihtiyaçların yanı sıra temel depolama için alan sağlar.
  • Tamamen çelik konstrüksiyon kullanılarak üretilir bu yüzden doğal afetlere karşı dayanıklıdır.

Boş bir kağıt parçası alıp ihtiyaçlarınıza uygun bir tasarım yapmak ve benzersiz büyük tasarımlar ile harika alanlar yaratma sürecinin tadını çıkarmak ister misiniz? O zaman sizi tiny house ile tanıştıralım ve bu harika minimalist yaşam anlayışının tadını çıkarmanıza yardımcı olalım.

Taşınabilir Ev

Temeller üzerine inşa edilebilmelerine rağmen, geleneksel küçük evler hareket düşünülerek yapılır ve genellikle bir römork veya tekerlek seti üzerine inşa edilir. Bu küçük ev sahiplerine evlerini ne zaman ve nerede dolaşırlarsa dolaşsın taşıma özgürlüğü sağlar.

Daha minimalist bir yaşam tarzı arayanlara hitap etmenin yanı sıra, ekstra gelir sağlamak için bir ev sahibinin bahçesinde rahatça oturan minik evler dünyanın her yerinde popülerlik kazanıyor. Küçük ev hareketi, başta gençler olmak üzere düük bütçe ile minimalist yaşam tarzını benimsemek isteyen kişiler için idealdir. Çünkü normal bir daireye göre taşınabilir ev fiyatları oldukça uygundur. Düşük maaşlar, yüksek kiralar ve astronomik kredi mevduatları kişileri alternatif yaşam çözümlerine bakmaya yöneltti. Küçük bir ev, özellikle ebeveynlerin çocuklarına evde - bahçede - yer açmasına ve herkesin bağımsızlığını korumasına olanak tanıdığından, daha çok arzu edilen seçeneklerden biri haline geliyor.

Taşınabilir evlerde yaşamak, genellikle normal bir evde geçireceğinizden daha fazla dışarıda vakit geçirmeniz anlamına gelir. Örneğin çamaşır makineniz yoksa, çamaşırları başka bir yere götürmeniz gerekecek. Wi-Fi'niz yoksa, e-postanızı almak için kütüphaneyi veya bir kafeyi ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bazı insanlar için bu, taşınabilir evde yaşamanın bir faydasıdır. Ayrıca taşınabilir evinizi küçük bir köye park ederek komşularınızla daha sıkı bağlar kurabilirsiniz.

Taşınabilir ev modelleri ile sizlere hizmet veren firmamız ARI Tiny House en uygun taşınabilir ev fiyatları ile dilediğiniz küçük ama mutlu hayatı sizlere sunmayı amaçlıyor. Tekerlekli taşınabilir ev fiyatları için tek yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçmektir.

Mobil Ev & Tekerlekli Ev

Mobil evler yani taşınabilir tekerlekli evler son derece işlevsel ve minimalist yaşam düşünülerek tasarlanmış küçük alanlardır. Kendi alanına ihtiyacı olan gençlerden beş kişilik ailelere kadar herkes bu evlerde yaşayabilir. İnsanlar çeşitli nedenlerle küçük ev yaşamına geçiş yaparlar; basitleştirilmiş bir yaşam tarzı, sürdürülebilir yaşam veya kolay satın alınabilme olsun. Minik evler, tekerlekli, nakliye konteynırından yapılabilen ya da çelik konstrüksiyon malzeme kullanılarak inşa edilen çeşitli tarzlarda evi satın almak isteyen kişilere sunulan bir ev çeşididir.

Mobil ev modelleri şaşırtıcı çeşitlilikte insanlara hitap ediyor. Bazı tekerlekli ev sahipleri bekar, bazıları ise küçücük evlerini eşleri veya aileleriyle paylaşıyor. Bazıları kırsalda yaşıyor, bazıları küçük evlerini kasabaya park ediyor ve bazıları küçük ev topluluklarında bir araya geliyor. Hikayeleri, insanların küçük yaşamak için sahip oldukları çok çeşitli nedenleri ve planlı yaşamdan elde ettikleri çok çeşitli faydaları göstermektedir.

Taşınabilir tekerlekli evler özgürlük kokan küçük evler olarak tanımlanabilir. Tekerlekli ev üreticisi olarak sizlere hayalinizdeki ölçek olarak küçük ama dopdolu bir hayat sunuyoruz. En uygun tekerlekli ev fiyatı için doğru yerdesiniz. Malzemenin türü ne olursa olsun fiyatları en uygun tutarak mobil ev satın almak isteyen kişiler için mutluluk kaynağı olmak istiyoruz.

Tekerlekli ev ne kadar?

Bu sorunun cevabı evin üretim malzemesine, evin içerisinde kullanılan eşyalara ve yapının teknik özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Tekerlekli ev modelleri farklı bir çok çeşitten oluştuğu için tek bir fiyat vermek doğru değildir. Tekerlekli ev fiyatları 150.000 TL ile 250.000 TL arasında değişmektedir. Tekerlekli ev maliyeti size biraz yüksek gelmiş olabilir. Ama karavan kültürünü tatmış ve özgür yaşamayı seven bireyler için tekerlekli ev fiyatları oldukça düşük ve tatmin edici olmaktadır. Güncel tekerlekli ev fiyatları için iletişime geçiniz.

Tekerlekli ev satışı nasıl yapılır?

Tekerlekli ev satışı normal bir araç alımından farksızdır. Noter huzurunda alış işlemi gerçekleştirilir ve şoförler odasından plakanızı alabilirsiniz.

İmarsız araziye tekerlekli ev koyulabilir mi?

Evet, imarsız arazilere tekerlekli evler konulabilir. Tekerlekli evi imarsız araziye koymak için herhangi bir imar iznine gerek yoktur. Tekerlekli evleri kendinize ait imarsız araziye park edebilirsiniz. Ya da karavan park adı verilen konaklama alanlarında tekerlekli evlerinizde yaşayabilirsiniz.

Tiny House Karavan

Yalnızca en iyi malzemeler kullanılarak profesyonelce inşa edilmiş ve yalıtılmış olan tiny house karavan, nesiller boyu dayanacak şekilde sizlere sunulmaktadır. Tiny house karavan size bahçe ofisinden boş bir odaya kadar çok çeşitli potansiyel kullanımlar ile yıl boyunca rahat bir ev ortamı sunar.

Bahçede ve daha geniş peyzajda mükemmel bir şekilde oturan benzersiz alanlar yaratmaya kendini adamış bir ekip tarafından nesiller boyu dayanacak şekilde inşa edilmiştir. Tiny house karavan dünya çapında kullanımda olup, artan ekstra alan ihtiyacına harika bir çözüm sunmaktadır.

Ağır demir tekerlekler üzerindeki sağlam metal şasi, kulübenizin taşınabilir kalması ve hareket ettiğinizde yanınıza alınabileceği anlamına gelir.

Tiny house mu karavan mı?

Tiny house karavan konsepti normal bir karavana göre daha geniş ve daha konforlu bir yaşam alanı sunar. Bu yüzden sadece bir karavan satın almak yerine tiny house karavan satın alarak daha konforlu bir yaşam sürebilirsiniz. Tasarım olarak da normal bir karavan ile tiny house karavan karşılaştırıldığında çok daha güzel tasarımlara sahip olduğunu görebilirsiniz.

Tiny house karavan fiyatları normal bir karavandan daha pahalı olsa da yaşayacağınız konfor bu fiyat farkına değecektir. Tiny house karavan fiyatları için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Tiny House Fiyatları

Tiny house fiyatları evin metrekaresine ve tasarımda kullanılan malzemelere bağlı olarak değişmektedir.  Genellikle 6 x 2,55 metrekare, 7x2,55 metrekare, 8 x 2,55 metrekare ve 9 x 2,55 metrekare olarak üretim yapılmaktadır. Bunun yanı sıra talebe bağlı olarak özel ölçü tiny house modelleri de üretilmektedir.

Oturma alanı, yatak, mutfak, duş odası ve oturma alanı içeren ideal bir küçük evler normal bir apartman dairesine kıyasla oldukça ucuzdur. Satın alacağınız tiny house modelleri firmamız garantisi ve güvencesi altındadır.

Küçük ev hareketine katılmayı düşünüyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Satın almaya karar vermeden önce atmanız gereken adımlar da dahil olmak üzere küçük bir ev tasarlamaya nasıl başlayacağınız için ARI TINY House olarak sizlere hizmet vermek için buradayız.

Öncelikle tavsiyemiz küçük ev satın almadan önce toplayabildiğiniz kadar küçük ev bilgisi toplayın. Yaşamak için küçük evler bulmaya başlamadan önce, küçük evlerde vakit geçirin, diğer küçük ev sahipleriyle konuşun ve hatta küçük bir ev veya daire kiralamayı düşünün. Hazır olduğunuzda, küçük alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için tasarım ve stratejilerini avantajınıza nasıl kullanacağınızı öğrenin! Bunu öğrenmek için de ARI TINY Houise ile iletişime geçin.

Tiny house fiyatları için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Tiny House

Basitçe söylemek gerekirse, küçük evlere yönelik eğilim sosyal bir hareket haline geldi. İnsanlar yaşadıkları alanı küçültmeyi, sadeleştirmeyi ve daha azıyla yaşamayı seçiyor. İnsanlar gün geçtikçe küçük yaşam felsefesini ve küçük ev yaşam tarzına eşlik eden özgürlüğü benimsiyor. Küçük ev hareketi, küçük bir alanda yaşamaktan daha fazlasıdır, bir yaşam biçimidir.

Bazı küçük evler, sahipleri tarafından tasarlanıp inşa edilirken, diğerleri satın alınır, bazıları ise römorklardan uyarlanır. Küçük evler tüm şekil, boyut ve formlarda üretilebilir, ancak hepsi daha küçük, daha verimli bir alanda daha basit yaşamayı sağlar. Bu yüzden küçük gibi görünen bu yaşam hareketi aslında büyük bir yeniliktir.

Tiny house hareketine katılmanın elbette herhangi bir kuralı olmasa da, insanlar “küçük hayat” denildiğinde, küçük evler genellikle 20 metrekare seviyesinin altına düşüyor.

Küçük bir evde yaşamak herkese göre değil. Klostrofobik olan veya çok fazla yer kaplayan eşyalara derinden bağlı olan biri, bu kadar küçük tiny house karavan evlerde kendini rahat hissetmeyecektir. Ve elbette, ailen ne kadar büyükse, küçük bir alanda birlikte yaşamak o kadar zor olur.

Genel olarak, küçük yaşam, "daha büyük daha iyidir" şeklindeki yaygın sosyal ideali terk etmeye ve onun yerine "less is more – az çoktur" ile değiştirmeye istekli olanlar için en iyi sonucu verir. Yani, daha az alana ve dolduracak daha az eşyaya sahip olmak, daha fazla para, daha fazla özgürlük ve en önemli şeyler için daha fazla zaman demektir. Tiny house hareketinin özü ve çekiciliğinin anahtarı budur.

Neden Küçük Ev Hareketine Katılmalısınız?

Küçük ev hayatını denememiş olanlar için göz korkutucu ve biraz da ürkütücü görünebilir. Bir insan neden küçük bir alanda yaşamayı seçer? "daha büyük daha iyidir" değil mi? Bu mantık ile uzun yıllar boyunca ödeyeceğiniz kredi faizleri ve ihtiyacınız olmayan bir çok eşya ile evinizi doldurmak mı istiyorsunuz? Aslında hayatı bu kadar zorlaştırmak zorunda değilsiniz…

Minik ev hareketinin ve minik yaşam felsefesinin pek çok yararı olduğu ortaya çıktı. Elbette insanlar çeşitli nedenlerle harekete katılabilir, ancak en popüler nedenler arasında çevresel kaygılar, finansal kaygılar ve daha fazla zaman ve özgürlük arzusu yer alır.

Küçük bir hayat, büyük finansal avantajlar ve macera dolu bir yaşam tarzı yaşama yeteneği sunar. Bir ev satın alarak bu evin faizini ödemek için yaşamınız boyunca en az 15 yıl çalışmak anlamına gelir. "Tipik büyüklükte" bir eve sahip olmanın yüksek maliyeti ve bununla ilişkili masraflar nedeniyle, kişilerin %50’sinden fazlası ömrünü borç ödemek ile geçiriyor.

İhtiyacımız olandan daha büyük evler almak için çok çalışıyoruz. Çalışmaya devam ediyoruz. Bunun önüne geçebilmek adına tiny house hareketi oldukça güzel bir seçimdir.

Peki, bu yüksek yaşam maliyetinin alternatifi nedir?

Çözümlerden biri daha küçük yaşamaktır ve birçok insanı küçük ev hareketine getiren de bu farkındalıktır. Küçük evler herkes için olmasa da, küçük ev maliyetleri tam boyutlu bir daireden çok daha düşüktür.

Küçük ev trendi neden bu kadar popülerdir?

Çünkü küçük bir evin ortalama maliyeti, ortalama bir evin maliyetinden çok daha düşüktür. Tiny house satın aldığınızda bakım maliyeti nispeten düşüktür. Küçük evinizi nereye konumlandırdığınıza bağlı olarak, arazi kiralama ve sigorta için ödeme yapmanız gerekebilir, ancak uzun vadede, küçük bir evde tasarruf çok büyüktür.

Küçük Yaşam Hareketi ve Daha Azla Yaşamanın Keyfi

Gelir düzeyine bağlı olarak pek çok insanın evlerinin maliyeti karşısında bunalmış olması şaşırtıcı değil. Küçük hayat, büyüyen bir hareket elbette! Küçük ev hareketi insanların hayatlarını yaşamanın başka bir yolu daha olduğunu gözler önüne seriyor. Küçük evler daha düşük bir karbon ayak izine, daha fazla finansal özgürlüğe ve nihayetinde kendi kendine yeterli bir hayata giden bir yol sunarlar. Tiny house hareketi, kendi şartlarınıza göre bir hayat yaşamanızı sağlar.

Gördüğünüz gibi, pek çok insanın evlerinin maliyeti karşısında bunalmış olması şaşırtıcı değil.

Küçücük hayat, büyüyen bir hareket elbette! CNN, AP, Guardian, Huffington Post, NBC, Oprah, PBS ve çok daha fazlasına yönelik uluslararası ilgiyleküçük ev hareketi insanların hayatlarını yaşamanın başka bir yolunu öğrenmelerine yardımcı oldu. Her ay onbilerle okuyucu, kendilerinin de nasıl basitleştirebileceklerini, küçültebileceklerini ve daha azıyla nasıl yaşayacaklarını öğrenmek umuduyla araştırma yapıyor. Deneyimleri hakkında blog yazan başka birçok küçük ev sahibi var ve onlar da küçük yaşam hareketine yönelik pozitif yönlü bir eğilim belirtiyorlar.

Küçük evler, günümüzün sorunlarını, endişelerini ve sorunlarını ele almak için daha geniş bir sistemde odak noktasıdır. Daha küçük bir çevresel ayak izine, daha fazla finansal özgürlüğe ve nihayetinde kendi kendine yeterli bir hayata giden bir yol sunarlar. Küçük ev hareketi, kendi şartlarınıza göre bir hayat yaşamanızı sağlar.

Peki küçük evleri kimin satın aldığını merak ediyorsanız? Hayatın basitleştirilmesi, çevre bilinci, kendi kendine yeterlilik ve sağlam mali planlarla ilgilenen herkes küçük ev satın alıyor. Küçük yaşam, yaşam maceralarının tadını çıkarmak için daha fazla zamana ve özgürlüğe sahip olmanızı sağlar.

Basitleştirme, özgürlük, sürdürülebilirlik

Küçük ev hareketi, yaşam tarzınıza uygun konut bulmakla ilgilidir. Bu sadece evinizi ve alanınızı değil, aynı zamanda yükümlülüklerinizi, sosyal hayatınızı ve stresinizi de düzenlemekle ilgilidir. Küçük hayat, finansal özgürlük ve SİZİN istediğinizi yapmak için zamanın lüksüyle daha meşgul bir hayat yaşamakla ilgilidir.

Küçük bir tarih

Tiny House 'hareketi', bildiğimiz şekliyle, konut piyasasını sarsan bir dizi olaya yanıt olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıktı. Çökmekte olan bir ekonomi ve Katrina kasırgası gibi felaketler insanların evlerini kaybetmelerine neden oldu ve gençler ev bulmanın giderek zorlaştığını gördüler. Uygun fiyatlı ve esnek konut ihtiyacı arttıkça, bazı insanlar kendi küçük evlerini inşa etmeye başladılar. Jay Shafer ve Dee Williams, diğerleri arasında Tiny House hareketinin öncüleri oldular.

Bu öncüler, konut birimlerinin minimum ölçümlerini gerektiren sınırlayıcı düzenlemeleri atlamak için evlerini bir karavan üzerine inşa ediyor ve böylece güzel bir felsefeyle ilginç bir hareket başlatıyor: Küçük Ev hareketi (Tiny House Movement). Bu günlerde Minik Evlerin popülaritesi oldukça büyük sayılara ulaştı. Tiny House Nation gibi yüzlerce kitap, blog, televizyon dizisi bulabilirsiniz. 2015 yılında ilk Tiny House Jamboree'yi yaklaşık 40.000 kişi ziyaret etti. Çoğu zaman olduğu gibi, dünyanın geri kalanı da bunu takip ediyor ve şimdi Avrupa'da da Tiny House hareketi büyük bir ivme kazanmaya başladı.

Türkiye’de de Tiny House Hareketi ev almanın zorlaşması ve şehir hayatından kaçmak isteyen kişi sayısının artması ile birlikte ivme kazanmıştır. Bu yüzden tekerlekli ev, mobil ev, taşınabilir ev ve tiny house gibi farklı isimler ile anılan Tiny House hareketi Türkiye’de de yayılmaya başlamıştır.

Sizler de ARI Tiny House ile Tiny House Hareketi’ne katılabilirsiniz. Web sitemizde bulunan Tiny House Modelleri  ile ilgili detaylı bilgi almak için sayfaları inceleyip bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TOP