Tiny Houses Millet Modeli
Tiny Houses Millet Modeli

Tiny House Avantajları Nelerdir?

Küçük bir evde yaşamayı hiç düşündünüz mü? Satın alınabilir olması, sürdürülebilirlikleri ve hareketli olması nedeniyle dünya çapında ilgi çeken bir yaşam tarzı hareketidir tiny house. Peki tiny house avantajları nelerdir inceleyelim. İşte 10 maddede tiny house avantajları;

  1. Küçük evinizi seyahate götürebilirsiniz

Küçük bir eve sahip olmanın en büyük faydalarından biri, onun mobil olabilme özelliğidir.

İster yeni bir yere taşınmaya çalışıyor olun, ister bavul hazırlamadan sadece tatile çıkıyor olun, küçük bir eve sahip olmak yeni yerler görmeyi şaşırtıcı derecede kolaylaştırır.

Farklı küçük evler farklı şekillerde inşa edilir. Bazıları yağmur suyu toplama ve güneş panelleri ile donatılmıştır. Tamamen şebekeden uzakta yaşamak için tasarlandılar ve istediğiniz yere park edilebilirler. Diğer küçük evler daha geleneksel olarak inşa edilir, elektrik ve su bağlantılarına ihtiyaç duyar. Özel araziler veya karavan/mobil ev park yeri için daha uygundurlar.

Küçük evinizi nasıl tasarlarsanız tasarlayın, potansiyel hareketliliği büyük bir avantajdır.

  1. Küçük ev yaşamının en önemli çekiciliklerinden biri az çoktur inancıdır.

Pek çok varlıklı aile ve birey, mikro yaşam tarzı karşılığında büyük ve etkileyici evlerini satmayı seçti çünkü kendilerini hayatlarındaki tüm gereksiz şeylerden uzaklaştırmak istediler. Küçük evler çok küçük olduğundan, içinde yaşamak sık sık dağınıklık anlamına gelir ve yalnızca değerli ve ihtiyaç duyulan eşyaları tutmanızı sağlar. Küçük alan aynı zamanda temizlenecek ve bakımı yapılacak daha az şey olduğu anlamına gelir, bu da hayattan zevk almak ve şimdiki zamanda yaşamak için daha fazla zaman olduğu anlamına gelir.

  1. Daha küçük bir yaşam daha az fatura anlamına gelir.

Eğer bir mobil evde yaşıyorsanız ödenecek çok az faturanız var anlamına gelmektedir. Bu da paranızı daha gerekli ve hayatın tadını alabileceğiniz şeylere harcamanız anlamına gelir.

  1. Küçük bir evde daha düzenli yaşamayı öğrenirsiniz.

Tiny house hareketinin bir diğer mottosu da daha az eşya ile mutlu olabilmektir. Ne kadar az eşya kullanırsanız o kadar düzenli olur yaşam alanınız. Ya da eşyalarınız normalden çoksa bile küçük bir yaşam alanına sahip olduğunuz için düzenli olmayı öğrenir ve o şekilde daha pratik yaşamaya alışırsınız.

  1. Temizliğe daha az para harcarsınız.

Tiny house küçük bir yaşam alanına sahip olduğu için temizliği de daha kolaydır. Bu yüzden hem temizlik yaparken zamandan tasarruf edersiniz hem de temizlik için daha az para harcarsınız. Bu da bütçenize olumlu yönde katkı sağlar. Küçük bir evin bakımı kolaydır. Temizlenecek daha az alan ve tamir edilecek daha az cihazla, küçük ev sahipleri ev işlerine daha az, işlerine, hobilerine ve ilişkilerine daha fazla zaman harcayabilirsiniz.

  1. Bir şeyleri değiştirmeyi sevseniz bile, dekorasyona daha az para harcayacaksınız.

Her iki yılda bir geleneksel bir evi yeniden dekore etmeyi seven türden biriyseniz, küçük bir ev sizin için en iyi tuval olabilir. Her şeyi yeniden boyamak isteseniz bile, sadece bir veya iki kutu boya ile çok kısa sürede evinizi boyayabilirsiniz.

  1. Doğayla uyum içinde yaşamak kolaydır.

Minik ev hareketi, çevre hareketiyle el ele ilerler. Küçük evler inşa etmek için daha az malzeme ve güç sağlamak için daha az enerji gerekir. Ayrıca, küçük boyutları, doğaya yakın bir yere yerleşmenizi kolaylaştırır.

  1. Daha basit bir hayat isteyenler için harika bir seçimdir.

Küçük bir evde fazla eşyaya yer yoktur: şişkin gardıroplar, ayrıntılı elektronik cihazlar ve devasa kitap ve video kütüphaneleri… Tiny house sahipleri, yalnızca hayatlarını gerçekten zenginleştiren öğeleri koruyarak eşyalarını temel ihtiyaçlara indirger.

  1. Sürdürülebilirlik ve karbon ayak izinizi azaltma

Gittikçe daha fazla insan uyanmaya başlıyor ve gezegene eskisi kadar kötü davranmaya devam edemeyeceğimizi anlıyor. Sonsuz büyümeye odaklanan toplumumuzun çevre üzerindeki muazzam olumsuz etkisi yadsınamaz. İnsanlar bir değişiklik istiyor, gidişatı değiştirecek harekete katkıda bulunmak istiyor. Olabildiğince sürdürülebilir bir şekilde yaşayarak ve karbon ayak izlerini azaltarak olumlu bir örnek oluşturuyorlar ve başkalarını eğitiyorlar. Tiny House'da yaşamak mükemmel bir seçimdir. İstatistiklere göre normal bir evin inşaat alanı iki Küçük Ev değerinde atık malzeme üretiyor. Her durumda, Minik Bir Evde yaşayarak, normal bir eve göre daha az atık üretir ve daha az enerji ve su kullanırsınız.

  1. Estetik

Minik Evler çok iyi yapıldığı için birçok farklı insanın hayal gücüne hitap ediyor. Zanaatkarlık, detaylara dikkat, çok fazla özen tekerlekli evlerin tasarıma dahil edilmiştir. İnsanlar bu evleri satış değerini göz önünde bulundurarak değil, mümkün olan en iyi yaşam deneyimini yaşamak amacıyla satın alıyor.

Normal konut piyasasında, güzel bir tasarım genellikle satılabilir metrekare miktarından daha az önemlidir. Bu nedenle seçimler estetikten ziyade sadece bir ev alabilmeye dayanıyor.

Minik Evinizi, kim olduğunuzu ifade edecek şekilde oluşturabilirsiniz. Minik Evler genellikle sahipleri veya küçük şirketler tarafından yapıldığından, evlerin tasarımına ve yaratılmasına çok fazla düşünce ve işçilik konur. İçinde kendiniz yaşayacaksanız, evinizin tam olarak istediğiniz gibi olmasını ve içinde yaşamanın güvenli olmasını istersiniz. Küçük bir şirket için yüksek kaliteli bir ürün en iyi promosyondur.

Arı Tiny House olarak sizlere sunduğumuz kaliteli tekerlekli mobil evler uzun kullanım ömrüne sahip oldukça şık ve estetik tasarımlı yaşam alanlarıdır. Bu yüzden sizler de Arı Tiny House mobil evlerini güvenle tercih edebilir ve kendinize mükemmel bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

TOP