Tiny Houses Kapadokya Modeli
Ari Tiny Houses Efes Modeli

Tiny house nedir?

Minimalizm tutkunlarının çok sevdiği bir ev modeli olan Tiny house son yıllarda oldukça popülerdir. Tiny house aslında bir ev çeşididir. Genellikle ahşap malzeme kullanılarak inşa edilen bu evler oldukça küçüktür. Genellikle doğa tatili yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği Tiny house modelleri oldukça şık ve dekoratif bir görünüme sahiptir. Mobil karavan evler olarak da bilinen tiny house modelleri taşınabilir ve tekerlekli modelleri ile sahibine pratik bir yaşam imkanı sunmaktadır.

Tiny house içerisinde günlük ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz her şey bulunmaktadır. Duş, yemek pişirmek için ocak, televizyon, yatak ve benzeri bütün eşyaların minimal versiyonları Tiny House içerisinde bulunmaktadır.

Küçük ev akımı olarak da bilinen bu sistem 2008 yılında ortaya çıkan dünya ekonomik krizinin bir yansımasıdır aslında. Özellikle batı ülkelerinde yayılan bu küçük ev akımı ile birlikte insanlar daha az para harcayarak yaşamaya çalışmıştır. Kısacası Tiny House hareketi insanların oturdukları evleri küçülterek yaşam standartlarını korumaya çalışması şeklinde açıklanabilir.

Daha sonra özellikle tatil yapan kişilerin dikkatini çeken bu evler son yıllarda oldukça popülerdir.

Dışarıdan bakıldığı zaman çok küçük ama çok renkli tasarımlara sahip olan Tiny House modelleri herkesin ilgisini çekmektedir.

Aşağıda bir çok farklı Tiny House modelini görebilirsiniz. Arı Tiny House olarak Bergama, Kapadokya, Efes, Angora, Millet ve Truva Tiny house modelleri için web sitemizi inceleyebilir ve en beğendiğiniz modeli seçerek hemen satın alabilirsiniz. İsterseniz özel ölçü ve özel tasarım tiny house da yaptırabilirsiniz.

Tiny House modelleri tekerlekli ya da tekerleksiz olarak da inşa edilebilmektedir. Tekerleksiz olan Tiny House modelleri sabit bir ev şeklindedir. Tekerlekli olan evler ise bir bölgeden başka bir bölgeye taşınabilen bir mobil ev gibidir.

Tiny House Ölçüleri Nedir?

Tiny House modelleri 10 m2 ile 30m2 arasındaki ölçülerde inşa edilmektedir. Üçgen, dikdörtgen, kare ve farklı şekillerde inşa edilebilmektedir. Küçük lakin oldukça kullanışlı olan bu evlerin en büyük avantajı da çevre dostu geri dönüştürülebilir malzemelerden inşa edilmesidir.

Sürdürülebilir yaşam mantığı ile inşa edilen bu evler çevreye zarar vermediği için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Tiny House Nasıl Yapılır?

Gördüğünüz gibi Tiny House inşa etmek için oldukça az malzeme kullanılmaktadır. Daha az malzeme kullanımı enerji ve hammadde tasarrufu anlamına gelir bu da oldukça önemli kavramlardır. Biliyorsunuz ki sınırlı kaynakların olduğu bir dünyada yaşıyoruz ve bu yüzden kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir. Daha az doğal kaynak kullanarak daha az enerji harcarız ve tasarruf yapmış oluruz. Tiny House inşa ederek bu şekilde dünyada faydalı bir iş yapmış oluruz.

Tiny House daha az karbon ayak izi salınımı ile daha yeşil bir dünyanın kapılarını açar.

Bunun yanı sıra küçük evlerin üzerine kurulan güneş panelleri sayesinde enerji depolayarak sıcak su elde edebilirsiniz.

Eğer daha küçük evlerden hoşlanıyorsanız ve minimalist bir yaşam tarzı benimsiyorsanız Tiny House tam size göre. Doğa ile iç içe olan bu evler sizin için huzurun başlangıcı olacaktır.

Şehir hayatının gürültüsünden sıkılan kişilerin Tiny House tercih etmesi ile birlikte kullanımı yaygınlaşan bu evler ahşap ya da kontrplak kullanılarak inşa edilmektedir.

Tiny House alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  1. İzolasyonu güçlü olan bir Tiny House tercih edilmelidir.

Eğer hem yaz hem de kış aylarında Tiny House içerisinde yaşayacak iseniz evinizin izolasyonu güçlü olmalıdır. Soğuk hava koşullarına karşı dayanıklı olan bir Tiny House tercih ederek kış aylarında da rahat bir şekilde bu küçük evlerde yaşayabilirsiniz.

  1. Tiny house alırken alt yapı özelliklerine dikkat edin.

Küçük evlerde genellikle alt yapı özellikleri sınırlı olsa da evin fiyatına bağlı olarak güçlü alt yapı özelliklerine sahip mikro evler de inşa edilmektedir. Her evin kendine has donanımı bulunmaktadır. Sizler de buna bağlı olarak bütçenize en uygun mikro evleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca unutmayınız ki Tiny House ile deprem riskini en aza indirebilirsiniz. Biliyorsunuz ki apartmanlar depremlerden en çok etkilenen yapılardır. Lakin mobil evler depremden çok büyük hasar almaz ve bu sayede sizleri de doğal afetlerden korumuş olur.

Tiny house yapılırken en çok kullanılan malzeme kontrplak ve ahşaptır. Ahşabın dayanıklılığı ile işlenmiş kontrplak birleştiği zaman ortaya harika tasarımlar çıkmaktadır.

Son olarak belirtmeliyiz ki günümüz şartlarında Tiny House satın almak oldukça doğru bir karar olacaktır. Sadece hafta sonu olsa bile bu evlere giderek dinlenebilir ve huzuru bulabilirsiniz.

Neden tiny House Alınmalıdır?
  • Tamamen hareketlidir, taşınabilir ev modelidir ve konumlandırması kolaydır.
  • Tamamen yalıtımlıdır bu sayede ısıtması ve soğutması çok kolay ve uygun fiyatlıdır.
  • 6 ve daha fazla kişinin kalabileceği ölçülerde üretilebilir. Yani özel ölçü küçük ev yapılabilir.
  • Duş, WC ve mutfak eklenebilir ve bu sayede tam bir ev özelliğine sahip olur.
  • Yükseltilmiş çift kişilik yatak büyüklüğünde uyku alanları mevcuttur.
  • Çoğu durumda planlama iznine ihtiyaç duymaz.
  • Doğrudan erişimi olmayan bahçelere vinçle çekilebilir.
  • Bir ofis, stüdyo ya da ev gibi sıra birçok kullanım alanı vardır.

Günümüzde daha uygun fiyatlı alternatif konutlara odaklanan eğilimler artıyor. Buna bağlı olarak da Tiny House Hareketi ilgi çekici olmaya başladı.

Daha mütevazı ve daha az dağınık bir yaşam tarzı isteyenler için büyüyen bir trend olan Küçük Ev Hareketi, finansal sağduyu ve ortak topluluk deneyimlerini savunuyor. Aynı zamanda ekonomik olarak güvenlidir ve tüketim odaklı zihniyetlerdeki bir değişimi yansıtmaktadır. Tiny House hareketinde büyüklük önemli değildir, önemli olan yaratıcılıktır.

Tny House Nereden Alınır?

Tiny house satın almak isteyen ve kararsız kalan kişiler için harika öneriler ile buradayız. Arı Tiny House olarak en kaliteli, en dayanıklı ve en modern görünüme sahip olan taşınabilir evler ile sizlere hizmet veriyoruz. Dış çephesi ısı yalıtımlı, ısı camlı doğramalara sahip tamamen korunaklı bir eve sizler de sahip olmak istemez misiniz?

Normal bir ev yaşantısını tiny house ‘da yaşamak mümkündür. Banyo ve tuvalet, oturma odası, mutfak ve yatak odası da dahil olmak üzere standart bir evin ihtiyacı olan her yaşam alanına sahip bir evdir tiny house. Ayrıca yangına karşı dayanıklılığı arttırmak için yangın geçirmez kablolar ile elektrik donanımı sağlanmaktadır. Zeminde laminant yer döşemesi kullanılmaktadır.

Bunca avantajın ardından tiny house nereden alınır sorusunun cevabı Arı Tiny House.

Eğer sizde tiny house hareketine katılmak ve mimimalist bir yaşam tarzını benimsemek istiyorsanız hemen tiny house modellerini incelemeye başlamalısınız. En güzel tiny house modelleri ile sizlere hizmet veren Arı Tiny House doğal ve pratik yaşam biçimini sizlere sunmaya hazır. O zaman beklemeyin ve hemen en güzel tiny house modelleri ile tanışın.

İletişim

TOP