Tinny Hauses Angora Modeli
Ari Tiny Houses Efes Modeli

Tiny House Sıklıkla Sorulan Sorular

 1. Tiny House 4 mevsim kullanıma uygun mudur?

Evet tiny house modelleri 4 mevsim kullanıma uygundur. Üretim esnasında ısı yalıtımlı olarak üretilir ve kış aylarında size normal bir ev konforu sağlar. Ayrıca ev küçük olduğu için de yakıt tüketimini en aza indirerek hem doğaya zarar vermezsiniz hem de bütçenizi korumuş olursunuz.

 1. Tiny house ölçüleri nedir?

Genellikle 10 m2 ile 30 m2 arasında değişen ölçüler ile üretilir. Genellikle 20 mtiny house modellerinin üretimi yapılmaktadır.

 1. Tiny house tekerlekli midir?

Talep üzerine tekerlekli ya da sabit tiny house modelleri üretimi mümkündür.

 1. Normal bir araç Tiny house modellerini çekebilir mi?

Tiny house modellerini çekebilmesi için 4x4 arazi araçlarının kullanılması önerilmektedir. Düz yollarda normal bir araç ile mobil karavan evler kolaylıkla çekilmektedir. Lakin engebeli ve dik rampaların bulunduğu yollarda arazi araçları kullanılmalıdır. Bu konuda detaylı bilgi için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 1. Tiny house nereye konulur?

Tiny house taşınabilir bir ev modeli olduğu için istediğiniz her alana konumlandırılabilir. Tekerlekli bir ev modelinin en büyük avantajı da budur. İstediğiniz her yer sizin eviniz ve yaşam alanınızdır.

 1. Tiny house modelleri ruhsatlı mıdır?

Evet üretimini yaptığımız bütün tiny house modelleri ruhsatlıdır ve karayolunda kullanımda hiçbir engel yoktur. Tekerlekli ev modelleri olduğu için de kolay bir şekilde karayolunda taşınabilir.

 1. Tiny house modelleri için ne tür güvenlik önlemleri alınabilir?

Tekerlekli karavan evler yani tiny house modelleri için alarm, jaluzi ve benzeri güvenlik tedbirleri alınabilir. Evin üretim aşamasında tiny house sahibinin isteğine bağlı olarak bu eklemeler yapılabilmektedir.

 1. Özel ölçü ve kişiselleştirilmiş tiny house modelleri üretilebilir mi?

Evet satılık tiny house modelleri arayanlar için özel olarak üretim yapılabilir ve kişinin istediğine bağlı olarak tiny house iç tasarımı yapılabilir, bu bağlamda evinizi planını kendiniz belirleyebilir ve isteğe göre düzenleyebilirsiniz.

 1. Tiny house modelleri için mobilya seçimi kişiye özel olabilir mi?

Evet tiny house satın alacak kişiler mobilyalarını istediği model ve özellikle seçebilme olanağına sahiptir.

 1. Tiny house yasal mı? Ruhsatı var mı?

Evet, tiny house modelleri tamamen yasaldır ve ruhsatlı bir mobil ev çeşididir. Bu ruhsat sayesinde isterseniz küçük evinizi bir başkasına satabilirsiniz.

 1. Tiny house ruhsatı nasıl alınır?

Tiny house ruhsatı alırken firmamız evinizin yapım aşamasında noterden ruhsat almaktadır. Bu yüzden sizin ruhsat için uğraşmanıza gerek yoktur.

 1. Tiny house sahipleri vergi öder mi?

Tiny house sahipleri MTV gibi vergiler ödemez. Çünkü motorlu bir araç/ev çeşidi değildir.

 1. Tiny house teslimat süresi ne kadardır?

Tiny house teslimat süresi 1-2 ay arasında değişmektedir. Bu süre eviniz için yapılmasını istediğiniz özel isteklerinize bağlı olarak değişim göstermektedir. Standart tiny house modelleri hızlı bir şekilde üretilmekte olup özel istekleriniz ile üretilen tiny house modelleri teslimat süresi daha farklı olabilmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 1. Tiny house üretiminde hangi malzeme kullanılır?

Tiny house tamamen çelik konstürüksiyon üzerine kurulmaktadır. Bu da oldukça dayanıklı ve güvenilir bir evi sizlere sunar. Şiddetli rüzgar, yağmur ve kar esnasında evinizde rahat bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Küçük ev modellerinin bu konuda normal bir evden hiçbir farkı yoktur.

İletişim

TOP